Antonín KapraňJsem profesionální fotograf a pracuji pro česká a zahraniční média i firemní nebo osobní klientelu. Ve volné tvorbě se věnuji portrétní a reportážní fotografii.

Svou první fotku jsem udělal ve 12 letech na středoformátovou zrcadlovku a tak mi klasický proces vyvolávání fotografie tenkrát otevřel dveře do jiného světa. Velmi si vážím prací českých fotografů Františka Drtikola, Josefa Sudka, Jana Saudka, Karla Ludwiga , Antonína Kratochvíla, ze zahraničních to jsou především Lewis Hine, Henri Cartier-Bresson, Berenice Abbott…

Působím také jako lektor fotografických kurzů a workshopů, poskytuji specificky zaměřené individuální fotografické kurzy a workshopy.

VÝSTAVY
2010 – začala první vernisáží ve Frýdlantě série samostatné autorské výstavy „Na kole do Evropského parlamentu“, která obsahuje nejenom reportážní fotografie z cesty europoslance Edvarda Kožušníka do EP. Tato putovní výstava probíhala od r. 2010 – 2014 po městech v celé ČR.

2011 –  Praha + Brno + Ostrava – výstava autorských fotografií s názvem Příběhy, která dokumentovala 16 výjimečných projektů Evropského sociálního fondu. V této sérii byly k vidění velkoformátové fotografie převážně se sociální tematikou.

2012 – výstava fotografií mých nejnadanějších studentů a absolventů fotografických kurzů za uplynulé 2 roky.

2014 – sbírku básní spisovatele Vladimíra Binara Rty na sněhu sem doprovodil fotografiemi a kolážemi, kniha vychází na konci roku 2014.
Více o knize zdeRty na sněhu

2016 – Městská galerie Vlastimila Rady v Železném Brodě – fotografický doprovod výstavy – Současná česká autorská dřevem pálená čajová keramika ze sbírky literárního historika, editora a orientalisty Petra Holmana. Více o výstavě zdeČavany a yunomi